Elektron Kommersiya Mesajı Mətni
Bu Məlumatlandırma Mətni, Kiğılı Giyim Ticarət Anonim Şirkəti (“Kiğılı”) tərəfindən, 6698 saylı Şəxsi Məlumatların Qorunması Haqqında Qanun (“KVKK”) və müvafiq qanunvericilik çərçivəsində sizə təqdim olunan xidmətlər zamanı şəxsi məlumatlarınızın toplanması, emalı, saxlanması və ötürülməsi ilə bağlı sizi məlumatlandırmaq məqsədilə hazırlanmışdır.
Şirkətimizin şəxsi məlumatların qorunmasına dair siyasətləri https://www.abdullahkigili.com/ ünvanında yerləşir.
ŞƏXSİ MƏLUMATLARIN TOPLANMA USULU, HÜQUQİ ƏSASI VƏ EMAL MƏQSƏDLƏRİ
Şirkətimiz tərəfindən əlaqədar şəxslərin aşağıdakı cədvəldə göstərilən şəxsi məlumatları SMS kanalları və internet saytı vasitəsilə əldə olunur.
Şəxsi məlumatlarınız aşağıdakı məqsədlər və hüquqi əsaslarla, KVKK-nın 5 və 6-cı maddələrində göstərilən məlumat emalı şərtləri və məqsədləri çərçivəsində işlənəcəkdir:
Cədvəl 1 – Şəxsi Məlumatların Emalı Əsasları
| Məlumat Kateqoriyası | Hüquqi Əsas | Emal Məqsədi |
|---|---|---|
| Kimlik | Açıq razılıq (Əgər kommersiya məqsədli elektron mesaj icazəsi verilibsə, SMS və ya e-poçt vasitəsilə reklam və kampaniya məlumatları göndərilə bilər.) (KVKK m.5 f.1) Əlaqədar şəxsin əsas hüquq və azadlıqlarına zərər verməmək şərti ilə məlumat məsulunun qanuni maraqları üçün məlumatların işlənməsinin zəruri olması (KVKK m.5 f.2(f)) |
- Fəaliyyətlərin qanunvericiliyə uyğun aparılması - Şirkət / Məhsul / Xidmətlərə bağlılıq proseslərinin idarə olunması - Əlaqə fəaliyyətlərinin həyata keçirilməsi - Mal / Xidmət satış proseslərinin idarə olunması - Marketinq təhlil işlərinin aparılması - Reklam / Kampaniya / Promosyon proseslərinin həyata keçirilməsi - Məhsul / Xidmətlərin marketinq proseslərinin həyata keçirilməsi |
| Əlaqə (İletişim) | Açıq razılıq (Əgər kommersiya məqsədli elektron mesaj icazəsi verilibsə, SMS və ya e-poçt vasitəsilə reklam və kampaniya məlumatları göndərilə bilər.) (KVKK m.5 f.1) Əlaqədar şəxsin əsas hüquq və azadlıqlarına zərər verməmək şərti ilə məlumat məsulunun qanuni maraqları üçün məlumatların işlənməsinin zəruri olması (KVKK m.5 f.2(f)) |
- Fəaliyyətlərin qanunvericiliyə uyğun aparılması - Şirkət / Məhsul / Xidmətlərə bağlılıq proseslərinin idarə olunması - Əlaqə fəaliyyətlərinin həyata keçirilməsi - Mal / Xidmət satış proseslərinin həyata keçirilməsi - Marketinq təhlil işlərinin aparılması - Reklam / Kampaniya / Promosyon proseslərinin həyata keçirilməsi - Məhsul / Xidmətlərin marketinq proseslərinin həyata keçirilməsi |
| Marketinq (Pazarlama) | Açıq razılıq (Əgər kommersiya məqsədli elektron mesaj icazəsi verilibsə, SMS və ya e-poçt vasitəsilə reklam və kampaniya məlumatları göndərilə bilər.) (KVKK m.5 f.1) Əlaqədar şəxsin əsas hüquq və azadlıqlarına zərər verməmək şərti ilə məlumat məsulunun qanuni maraqları üçün məlumatların işlənməsinin zəruri olması (KVKK m.5 f.2(f)) |
Cədvəl 2 – Şəxsi Məlumatların Ötürülməsi
| Üçüncü Tərəf | Məlumat Kateqoriyaları | Ötürmənin Hüquqi Əsası |
| Fiziki və hüquqi şəxslər (özəl və kommersiya təşkilatları) | Kimlik, Əlaqə, Marketinq | - Məlumat məsulunun hüquqi öhdəliyini yerinə yetirməsi üçün zəruri olması (KVKK m.5 f.2(ç)) - Əlaqədar şəxsin əsas hüquq və azadlıqlarına zərər vermədən, məlumat məsulunun qanuni maraqları üçün məlumat emalının zəruri olması (KVKK m.5 f.2(f)) |
ŞƏXSİ MƏLUMAT SAHİBİNİN 6698 SAYILI QANUNUN 11-Cİ MADDƏSİNDƏ GÖSTƏRİLƏN HÜQUQLARI
Şəxsi məlumatlarınıza dair müraciət və tələblərinizi İlgili Kişi Başvuru Formu vasitəsilə aşağıdakı üsullardan biri ilə şirkətimizə göndərə bilərsiniz:
İmzalanmış və şəxsiyyət vəsiqəsi surəti ilə birlikdə Aeropark Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı No:11/B 34912 – Kurtköy – Pendik / İstanbul ünvanına poçtla göndərməklə,
Keçərli şəxsiyyət sənədi ilə Kiğılı Giyim Ticarət A.Ş. ofisinə şəxsən müraciət etməklə,
Mobil imza və ya təhlükəsiz elektron imza ilə imzalayıb kvkk@kigili.com.tr ünvanına e-poçt göndərməklə,
Qeydiyyatlı Elektron Poçt (KEP) ünvanınızdan 0562003566100015@hs02.kep.tr adresinə göndərməklə,
Kiğılı Giyim Ticarət A.Ş. sistemində qeydiyyatda olan e-poçt adresinizdən kvkk@kigili.com.tr ünvanına e-poçt göndərməklə.
Müraciət tələbləri ilə bağlı qaydalar:
“Məlumat məsuluna müraciət qaydaları və prinsipləri haqqında təlimat”a əsasən, müraciətdə aşağıdakı məlumatlar yer almalıdır:
Ad, soyad və imza (əgər yazılı müraciətdirsə),
T.C. şəxsiyyət nömrəsi (xarici vətəndaşlar üçün pasport nömrəsi),
Yaşayış və ya iş ünvanı,
Elektron poçt və telefon nömrəsi (əgər varsa),
Müraciət mövzusuna dair izahat və əsaslandırıcı sənədlər.
Müraciət açıq və anlaşılan şəkildə yazılmalı, tələb olunan hüquq və məqsəd dəqiq ifadə edilməlidir.
Başqa şəxs adından müraciət edilirsə, rəsmi vəkalətnamə təqdim olunmalıdır.
Müraciət kimlik və ünvan məlumatlarını əhatə etməli və şəxsiyyəti təsdiq edən sənədlər əlavə olunmalıdır.
Səlahiyyətsiz üçüncü şəxslər tərəfindən edilən müraciətlər qəbul edilmir.
Şəxsi məlumatlarla bağlı tələblər bizə daxil olduğu tarixdən etibarən 30 gün ərzində qiymətləndirilir.
Əgər müraciət rədd edilərsə, əsaslandırılmış imtina cavabı elektron poçt və ya poçt vasitəsilə sizə göndəriləcəkdir.

Electronic Commercial Message Text
This Information Text has been prepared by Kiğılı Giyim Ticaret Anonim Şirketi (“Kiğılı”) in order to inform you about the collection, processing, storage and transfer of your personal data during the services provided to you within the framework of the Law No. 6698 on the Protection of Personal Data (“ Privacy Law ”) and relevant legislation.
Our company's policies on personal data protection https://www.abdullahkigili.com/ is located at.
METHOD OF COLLECTION, LEGAL BASIS AND PURPOSES OF PROCESSING OF PERSONAL DATA
Our company obtains the personal information of the relevant persons shown in the table below through SMS channels and the website .
Your personal data will be processed for the following purposes and legal grounds, within the framework of the data processing conditions and purposes specified in Articles 5 and 6 of the GDPR:
Table 1 – Basics of Personal Data Processing
| Data Category | Legal Basis | Processing Purpose |
|---|---|---|
| Identity | Explicit consent (If permission for commercial electronic messages has been granted, advertising and campaign information may be sent via SMS or email.) (KVKK art. 5 f. 1) Processing of data is necessary for the legitimate interests of the data controller, provided that the fundamental rights and freedoms of the data subject are not overridden (Article 5(2)(f) of the GDPR) |
- Conducting activities in accordance with the legislation - Managing Company / Product / Service Commitment Processes - Implementation of communication activities - Management of product/service sales processes - Conducting marketing analysis work - Implementation of advertising / campaign / promotion processes - Implementation of product/service marketing processes |
| Contact (Contact) | Explicit consent (If permission for commercial electronic messages has been granted, advertising and campaign information may be sent via SMS or email.) (KVKK art. 5 f. 1) Processing of data is necessary for the legitimate interests of the data controller, provided that the fundamental rights and freedoms of the data subject are not overridden (Article 5(2)(f) of the GDPR) |
- Conducting activities in accordance with the legislation - Managing Company / Product / Service Commitment Processes - Implementation of communication activities - Implementation of product/service sales processes - Conducting marketing analysis work - Implementation of advertising / campaign / promotion processes - Implementation of product/service marketing processes |
| Marketing | Explicit consent (If permission for commercial electronic messages has been granted, advertising and campaign information may be sent via SMS or email.) (KVKK art. 5 f. 1) Processing of data is necessary for the legitimate interests of the data controller, provided that the fundamental rights and freedoms of the data subject are not overridden (Article 5(2)(f) of the GDPR) |
Table 2 – Transfer of Personal Data
| Third Party | Data Categories | Legal Basis of Transfer |
| Individuals and legal entities (private and commercial organizations) | Identity, Communication, Marketing | - Necessary for the data controller to fulfill its legal obligation (Article 5, paragraph 2(d) of the Data Protection Act) - The processing of data is necessary for the legitimate interests of the data controller, without prejudice to the fundamental rights and freedoms of the data subject (Article 5, paragraph 2(f) of the GDPR) |
RIGHTS OF THE PERSONAL DATA HOLDER REFERRED TO IN ARTICLE 11 OF LAW NO. 6698
Personal Information Request Form for your requests and requests regarding your personal information You can send it to our company using one of the following methods:
-
By sending it by mail, signed and accompanied by a copy of your ID card, to Aeropark Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı No:11/B 34912 – Kurtköy – Pendik / Istanbul ,
By applying in person to the Kiğılı Giyim Ticaret A.Ş. office with a valid ID document,
Signed with a mobile signature or secure electronic signature kvkk@kigili.com.tr by sending an email to,
From your Registered Electronic Mail (KEP) address 0562003566100015@hs02.kep.tr by sending to the address,
From your email address registered in the Kiğılı Giyim Ticaret A.Ş. system , kvkk@kigili.com.tr by sending an email to.
Rules regarding application requirements:
According to the “ Instructions on the Rules and Principles of Appeals to the Data Controller ”, the appeal must include the following information:
Name, surname and signature (if it is a written application),
Turkish identity number (passport number for foreign citizens),
Residential or work address,
Email and phone number (if available),
Explanation and supporting documents regarding the subject of the application.
The application must be written in a clear and understandable manner , and the requested right and purpose must be clearly stated.
If applying on behalf of another person, an official power of attorney must be submitted.
The application must include identity and address information and must be accompanied by identification documents.
Applications made by unauthorized third parties are not accepted.
Requests regarding personal data are evaluated within 30 days from the date they are received by us .
If the application is rejected, a reasoned rejection response will be sent to you via email or mail.